Так усе починалося…

Так усе починалося…

3

На Бериславщині, як і по всій країні, гостро постало питання про педагогічні кадри. Ще в грудні 1929 року Бериславський відділ народної освіти прохав: «…Просимо відкрити технічну і педагогічну школи і запросити для технічної школи одного інженера-технолога для викладання хімії і спеціаліста технічних дисциплін…» (Із архіву Херсонського краєзнавчого музею.)

У документах архівного фонду Херсонського облвиконкому, у довідці, направленій Раді Народних Комісарів УРСР, визначено час створення Бериславської педшколи – 1929 рік. Наказ тоді так і не було виконано.

1 вересня 1930 року педагогічний технікум було відкрито при Херсонському педагогічному інституті, котрий тоді називався Херсонський інститут народної освіти. Перший набір студентів до педтехнікуму проводився влітку 1930 року.

1

Засновник технікуму та його перший директор  Іван Андрійович Литвиненко

Восени   1931 року технікум було переведено до Берислава.

До переліку предметів, що вивчалися до війни входили українська, російська та німецька мови, українська, російська та дитяча літератури, арифметика, алгебра, геометрія, географія, природознавство, фізика, хімія, нова історія, історія та конституція УРСР та СРСР, педагогіка, історія педагогіки, шкільна гігієна, музика, фізична культура та військова підготовка, каліграфія, співи, малювання з методиками, а також методики мови, арифметики, географії, природознавства, історії, співів, малювання, фізкультури. До свідоцтва про закінчення технікуму вносилися також оцінки за педагогічну практику. Стояла оцінка і за поведінку.

Випускникам присвоювали звання вчителя початкової школи

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.